Ekonomi

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Maaş skalasında ince ayar yapılmalı

Memur-Sen Genel Lideri Yalçın’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Yöntemimiz şu: mevcut sorunu çözmeye çalışıyoruz. Diğer sorunları gündeme getirmeye devam ediyoruz. Çözdüğümüz kısım için teşekkür ederiz, çözemediğimiz kısım için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu nedenle çalışanların sorunlarının çözümü için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Doğumda tatil ve boş zaman yoktur. Hep iş, emek, alın teri var.

Ağustos ayında toplu sözleşme görüşmesi var. Sahadaki talepleri derleyip özetliyoruz. Ondan önce masada tartışıp çözdük ama eksik kalan kısımlar oldu. Bu nedenle yeni talepler var, hepsini olgunlaştırmaya çalışıyoruz.

“22 BİN LİRA BRÜT DEĞİL NET BİR RAKAMDIR”

En düşük memur maaşı 22 bin lira oldu. Bu net bir rakamdır, brüt bir rakam değildir.

Bir tarafı düzenlerken bir tarafı boş bırakırsanız bu kör nokta oluşturur. Bu düzenleme yapılırken kamuda fiyat istikrarını sağlayacak ince ayarlamaların yapılması ve maaş skalasının yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Tam bir mutfak çalışması ile de olabilir.

Maaş adaletini sağlamak son derece değerlidir. Uzun zamandır bunun hakkında konuşuyoruz. Fiyat adaletini sağlamak için varız. Maaş skalası belirlenirken düzeltme ince ayar yapılmalıdır.

Temmuz ayında atacağımız yeni adımla memurlara müjde vereceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu