Haber

Aydın merkezli devre mülk dolandırıcılığından 20 tutuklama; 52 zanlı daha adliyede.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 29 ilde jandarmanın düzenlediği devre mülk dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 52 zanlıdan 20’si tutuklandı. Gözaltına alınan diğer 52 zanlı da bu sabah adliyeye sevk edildi.

Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Aydın İl Jandarma Komutanlığı Siber Hatalarla Anlaşma Şubesi ekipleri, devre mülk dolandırıcılığı işlendiği iddiasıyla 6 ay önce teknik ve fiziki takibe başladı. . Şüphelilerin devre mülk sahiplerinin kişisel bilgilerini yasa dışı yollardan elde ettikleri belirlendi. Dolandırıcılık şebekesi üyelerinin farklı illerde kiraladıkları otel ve işyerleri ile kendilerine bağlı avukatların hukuk bürolarında eleman yetiştirdiği de belirlendi. Devre mülkü yabancılara daha yüksek fiyatla pazarlayacaklarını, aksi takdirde iptal ücreti iadesi alacaklarını belirten zanlıların, bu şekilde ikna ettikleri 212 devremülk sahibini dolandırdıkları belirlendi. Toplamda 212 kişiden 342 milyon 88 bin 887 TL dolandırıldı.

Edinilen bilgi ve deliller ışığında hareket eden jandarma ekipleri, önceki sabah Aydın, İzmir, İstanbul, Düzce, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir, Mersin, Adana, Konya, Ankara, Antalya, Isparta merkezli olarak hareket etti. , Afyonkarahisar, Hatay, Gaziantep, Çorum, Kırklareli, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Kastamonu, Van, Kocaeli ve Bitlis’teki adreslere operasyonlar gerçekleştirildi. Eş zamanlı baskınlarda aralarında avukatların da bulunduğu 104 zanlı gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve dijital malzeme ele geçirildi.20 TUTUKLAMA Gözaltına alınan 104 kişiden 52’si dün jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 20’si tutuklandı, 32’si serbest bırakıldı, 31’i adli kontrole tabi tutuldu.

Gözaltına alınan diğer 52 zanlı, jandarmadaki işlemlerinin ardından bu sabah geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu